У наші дні в офісах престижних компаній та в будинках можна все частіше зустріти предмети із натурального каменю. До них відносяться:
– кладка підлог та облицювання сходів,
– стіни у ванних та на кухнях,
– підвіконня та стільниці, а також багато іншого.
Як і більшості інших матеріалів, натуральному каменю потрібен хороший догляд та захист від зовнішніх, небажаних для нього впливів.
Для збереження поверхні у первозданному вигляді тривалий проміжок часу на неї наноситься захисне покриття, перед застосуванням якого проводиться попереднє очищення за допомогою спеціальних очисників.
Захист поверхні здійснюється за допомогою застосування особливого просочення, яке на тривалий час зберігає ефект відштовхування вологи та масложирових забруднень.
Такі препарати, що просочують, допомагають підтримувати вироби з каменю в чистоті, вони абсолютно нешкідливі для людини і використовуються не частіше одного разу на рік.
Обробка пористої поверхні каменю
Якщо поверхня пориста, її обробляють спеціальним кам’яним пломбіратором, який також тривалий час береже від бруду і води, а ще й посилює натуральний колір каменю.
Для постійного догляду та чищення виробів з натурального каменю використовується засіб для чищення, спеціально призначений для таких поверхонь. При регулярному використанні мила для каменю його колір не змінюється, тому що створений препарат на основі воску високої якості і, до того ж, не шкодить навколишньому середовищу.
Зношені та втратили колір кам’яні поверхні обробляються полірувальними засобами. Якщо поліруються кам’яні підлоги, краще використовувати полірувальні машини, які призначені для цієї мети. Полірувальні засоби, також як і спеціальне мило, не змінюють кольору поверхні, а надають їй блиску і незайманої краси.
Для спеціального очищення від сильного бруду, для видалення різних плям, а також для зняття ранніх шарів попередніх покриттів використовують восковий очисник, виконаний у вигляді паст.
Що робити не можна з камінням
Для догляду за такими поверхнями не можна застосовувати сухі порошкоподібні засоби, оскільки вони дряпають камінь, псують його зовнішній вигляд.
Також не рекомендується застосовувати миючі засоби, що містять у своєму складі:
– хлорку;
– аміак;
– Кислоти (оцтову, лимонну тощо).
Ці речовини несприятливо впливають на природу натурального каменю, є токсичними та небезпечними для нього.
На поліровану поверхню не можна ставити гарячі предмети, наприклад гарячий чайник і кухлі або склянки з чаєм на кухні, а також алкоголь і цитрусові фруктові соки.
При виконанні цих досить простих правил, поверхні з натурального каменю завжди чудово виглядатимуть і радуватимуть погляди оточуючих.