Обсидіан по суті – скло. Але скло не звичайне, а вулканічне, тобто магма, що застигла, що вийшла на поверхню при виверженні вулкана. Через те, що при остиганні до складу породи потрапила мізерна кількість води, обсидіан має гладку поверхню, яка за кольором буває чорною, сірою, коричневою і навіть червоною. Але найпоширеніше забарвлення каменю – чорне. Існує ще чорний обсидіан із вкрапленнями сірувато-білого кольору, його називають «сніговим».

Історія обсидіану

Вважається, що свою назву камінь отримав на честь людини, яка привезла ці камені до Римської імперії. Його звали Обсидій, він був воїном, який повернувся з завойовницьких походів до Ефіопії, де й знайшов цей красивий матеріал.
Є ще варіант походження назви: у Стародавній Греції цей камінь використовувався для виготовлення дзеркал, і слово «видовище», грецькою мовою – «обсис», лягло в основу найменування матеріалу.

Легенди про камінь обсидіану

У Закавказзі є повір’я, що обсидіан – це шматочки нігтів розгніваного Сатани. На Америці ходить інша легенда. Жінки племені апачів так оплакували своїх загиблих чоловіків, що їхні сльози перетворилися на шматочки чорного каменю. З того часу камінь має ще одну назву – “Сльози апачів”.
В яких галузях застосовують обсидіан зараз
Завдяки цьому каменю, давні народності мали змогу виготовляти зброю, здатну різати та колоти. Ще з нього виготовляли ритуальні та декоративні вироби.

Застосування обсидіан у світі

Медицина

З обсидіана можна виготовляти найтонші леза, що робить цей матеріал ідеальним для мікрохірургічних інструментів.

Будівництво

Тут порода використовується як термоізоляційний матеріал, і як присадка для будівельних матеріалів, і як основа для темного скла.

Вироби

З каменю виготовляють різноманітну біжутерію та декоративні фігурки, а також чотки з обсидіану. Вже дуже давно вважається, що найкращий письмовий прилад має бути виготовлений із обсидіану, оскільки він допомагає концентрації уявних процесів.

Властивості обсидіана у магії

Цьому каменю приписують велику магічну силу, що вимагає крайньої обережності у застосуванні.

У чому полягає сила обсидіана:
Дуже сильний оберіг людину від самої себе, від своїх низинних якостей. Вважається, що людина, яка носить обсидіан, менше схильна до гнівних нападів. Дитячий оберіг. Світлу дитячу душу цей камінь захистить від поганого впливу сторонніх, відведе напасти та допоможе розвинути себе. Камінь допомагає силам людини концентруватись у потрібному напрямку. Допомагає спілкуватися із предками під час сну. Для цього потрібно просто покласти його під подушку. Але тільки вдень! Вночі цього робити не варто – ніхто не може передбачити, що притягне енергія цього каменю. Обсидіан здатний відвести людину від нещасливої ​​закоханості. Хороший матеріал для ворожіння, особливо для куль, у яких можна побачити майбутнє. Вважається, що камінь позбавляє пильної уваги чужих людей. Камінь не віддасть вас у владу ілюзій. Обсидіан збільшує твердість характеру та рішучість. Але якщо людина зайве амбітна, то їй не варто користуватися цим каменем – вона ризикує потонути у власному зарозумілості.

Лікувальні властивості обсидіану

Вважається, що обсидіан має зігрівальну властивість, тому добре виліковує застуди. Здатний стабілізувати тиск. Добре впливає на шлунок. А ще давні лікарі вважали, що цей камінь добре загоює рани. Але надто часто носіння каменю здатне викликати ниркові проблеми.

Як видно, обсидіан має велике значення у сфері магії та амулетів. А це означає, що поводитися з ним слід з великою обережністю. Інакше цей камінь здатний придушити свого власника, зробивши його надзвичайно недовірливим.
Догляд за каменем не складний. Достатньо зберігати його окремо від інших мінералів і не тримати на сонці.